Працюємо на території всієї Україні
Професійна реставрація ваннвул.Руська 8, м.Тернопіль, Україна+38 (098) 444-00-98, +38 (066) 444-00-66, +38 (093) 444-00-93
Керамокріл

  1. Реставрація ванн
  2. Корисні статті
  3. Міфи і обман

Міфи і обман в області реставрації ванн

Все більше людей дзвонять з приводу емалювання ванни і задають "дивні" питання. Наприклад: "Чому не наносите чотири шари?", "Я хочу покрити " Темафлором 50 "(Тіккуріла), а ви цю емаль не використовуєте? Чому? "," У вас є емаль, щоб можна було користуватися через 24 (48) годин? Мене не влаштовує "через два дня" за дорогою ціною, а за прийнятною вартістю "через 7 днів." і т.д.

Спробуємо розібратися в ситуації, що склалася в мережі інтернет за темою "реставрації ванн". Зробимо висновки виходячи з аналізу та довіри до досвіду.
Дійсно, а чому б не покласти чотири шари? Здавалося б чим товще покриття, тим воно надійніше і довговічніше, впевненіше можна використовувати абразивні склади і кислотні або лужні засоби для чищення, поверхня більш стійка до ударів і впливу твердих предметів, термін служби начебто має бути більше в 2 рази ніж при двошаровому покритті.

Справа в тому, що при використанні абразивних засобів, і тим більше металевої мочалки, пошкоджується верхній глянцевий шар емалі, з'являється безліч подряпин. У цих подряпинах починає накопичуватися бруд, який важко відмивається рекомендованими засобами. Отже, доведеться знову вдатися до використання абразивних засобів, що призведе до появи нових подряпин. Таким чином, покриття дуже скоро прийде в непридатність.

Реставрація ванн

Судження з приводу того, що більш товсте покриття більш стійке до ударів незаперечно. Але Ви будете прораховувати вагу, швидкість падіння предмета а потім вибирати якою стороною (ребром) впустити предмет, а потім упускати його? Все це відбувається випадково, а іноді невдало. Покриття пошкоджується до самої основи, і не важливо, скільки шарів воно має, хоч десять, при його руйнуванні все покриття приходить в непридатність. Це не означає, що з поверхні треба здувати порошинки і видалити з квартири всі предмети, що можуть пошкодити покриття. Мова йде про падіння твердих предметів з гострими кутами і ребрами, наприклад: падіння молотка або плитки з висоти 1-1,5 метра. До речі, і заводське покриття при такому впливі відреагує схожим чином.

Швидкість руйнування першого, основного шару,залежить від якості підготовки основи перед нанесенням покриття. Тобто, чим краще проведена підготовка, тим повільніше відбувається руйнування.

Твердження, що 4 шари прослужать в два рази довше ніж 2, абсолютно необгрунтоване. Справа в тому, що, як відомо, будь-яка речовина при нагріванні розширюється, а при охолодженні - стискається. Коефіцієнт розширення у різних матеріалів різний, тобто, у основи (ванни) він один, а у покриття (емалі)- інший. Таким чином, при перепадах температури відбувається зміщення молекул покриття щодо молекул основи, тобто, при нагріванні і охолодженні матеріали прагнуть розділитися і діяти щодо своїх власних властивостей. Щоб цього не сталося, в дію вступають адгезивні властивості покриття (можливість зчепитися, склеїтися з іншою поверхнею). І чим краще поверхня очищена (зашкурина), тим більше сила зчеплення протистоїть силі поділу матеріалів. Адгезивні властивості матеріалу губляться набагато швидше, ніж властивості розширюватися при нагріванні і стискатися при охолодженні. І не важливо скільки зверху шарів, якщо матеріал втратив адгезивні властивості - поділ (відшарування) неминуче.

Нанесення 4-х шарів поспіль, загрожує утворенням потьоків. Тому виробники не рекомендують наносити більше 2-х шарів відразу. Значить, майстру доведеться приїхати на наступний день.

Виходить, що чотиришарове покриття ніяких явних переваг не має. Тільки зайві трудові, матеріальні, часові і відповідно грошові витрати. Покриття прослужить років 8, якщо ванною користуватися вкрай рідко, і відповідно, правильно доглядати.

Реставрація ванн

З приводу емалей для ванн, що випускаються «Тіккуріла» ,скажу наступне: ця фірма випускає тільки один сорт емалі, призначений для покриття ванн - "Реафлекс 50". Всі інші сорти розроблені для інших цілей. Та ж "Темафлор 50" розроблялася з розрахунком на бетонні поверхні, але ніяк не для покриття ванн. Різні властивості основ, різні температурні режими.

Зустрічав також рекламну хитрість: використання тільки ручного способу (без застосування електроінструменту) підготовки поверхні з упором на слові "ручного" як "оригінального", "Індивідуального". Під навантаженням обороти дрилі рівні приблизно 1500 об / хв, тобто, наждачний папір на насадці 1500 разів на хвилину проходиться по поверхні, видаляючи забруднення і роблячи її шорсткою. Скільки разів можна провести по поверхні рукою, ти же наждачним папером? 100, 200 разів на хвилину? Виходить, що при обробці за допомогою тієї ж дрилі в перебігу години, ручним способом для досягнення того ж результату буде потрібно 7,5 - 15 годин! Виробники не проти обробки вручну, але нагадаю, що довговічність покриття залежить, в першу чергу, від якості підготовки поверхні.

Реставрація ванн

Щодо терміну висихання емалей даного типу виробники,  вистачить 36 годин. Зустрічав тільки одну марку з терміном висихання 3 дні - Rust-Oleum "Tub & Tile", але вона і в два рази дорожче того ж "Реафлекс 50".

Промисловості по силам налагодити виробництво емалі з терміном висихання навіть в 1 годину, але якщо вона буде коштувати дорожче нової ванни, то хто її буде купувати? І якщо Вас будуть запевняти, що ванною можна буде користуватися раніше, ніж через 36 годин, але це не емаль, згадана вище, не довіряйте на слово. Не полінуйтеся пошукати інформацію в мережі, або поставити запитання через електронну пошту.


(2016-04-05) -Статті
реставрована ванна ванна після реставрації ванна до і після реставрації
Найбільш популярні регіони:
Реставрація ванн Луцьк Реставрація ванн Рівне Реставрація ванн Івано-Франківськ Реставрація ванн Чернівці
Знижка на реставрацію