Працюємо на території всієї Україні
Професійна реставрація ваннвул.Руська 8, м.Тернопіль, Україна+38 (098) 444-00-98, +38 (066) 444-00-66, +38 (093) 444-00-93
Керамокріл

  1. Реставрація ванн
  2. Корисні статті
  3. Технологія реставрації

Технологія реставрації ванни

Технологія реставрації ванни Технологія реставрації ванни на дому Технологія  реставрації ванни

Відразу домовимося, все про що тут буде сказано - це не керівництво до дії, але може кому то згодиться. За багато років роботи, я часто чув такі вирази "... ну я б так теж зміг" або щось схоже. Так от, пишу не для цих "товаришів". Зустрічаються мужики з руками і головою, які дійсно хотіли б відреставрувати ванну самі, але ж не влаштовуватися із за цього у фірму - учнем.

Почнемо з того, що фарбування ванни не має нічого спільного з фарбуванням стіни чи забору... Коли людина зі сторони дивиться на роботу майстра, йому здається, що все настільки просто, а тут ще й грошей припадає платіть.

Але це тільки на перший погляд , З усіх видів реставрації ванн ми поговоримо про емалюванню, бо це самий не дорогий, відносно простий спосіб і якщо у вас не вийти, то фінансово особливо не постраждаєте, а досвід, навіть негативний, все одно знадобиться. А по-друге, емалювання ванни цілком доступна, щоб зробити її своїми руками, чого не скажеш про наливний ванні і установці вкладиша. До того ж в найгіршому випадку, даєте вашої "фарбуванні" висохнути і видаляєте тим же інструментом, який використовували при підготовці. Сам я живу і працюю в Тернополі цей сайт розрахований на українську аудиторію, тому й поради я буду давати з оглядкою на те, що читають мене люди, які проживають в українських містах або їх околицях.

Це я до того, що посилатися на те, що і де можна купити для роботи, я буду виходячи з реальностей вашого міста.

 

Інструменти для реставрації ванн

Якщо Ви визначилися з вибором способу реставрації ванни, і вирішили зробити її наливним способом, то варто Вам дізнатися деякі моменти цього процесу, щоб бути підготовленими до цієї справи.

Почнемо з інструменту.

Якщо ви не хочете, щоб будь-який фізичний труд у вас потім викликав огиду, вам знадобиться дриль або болгарка, це вже на ваш розсуд, а також насадок коло і шкурка, бажано №40 і №100 (цифри даю орієнтовно, хто то працює з іншими номерами, але от важливе зауваження не проґавте, шкурка повинна бути обов'язково на тканинній основі Якщо на вашій ванні є широкі тріщини, то вам знадобиться гумовий шпатель і двох компонентна автомобільна шпаклівка, пензлик. -. флейц 3,5 дюйма / не менш 70 мм / На пензлику економити особливо не раджу (замучитеся потім волоски з ванни діставати), але і перебір в цій справі ні до чого, тому цілком підійде кисть з вітчизняної кампанії "Лазурний берег", продаються практично в будь-якому пристойному магазіне. Як б не сумно це звучало, але спочатку лізе волосся у будь кисті, можу порадити одне, перед роботою капніть клей в обойму і почекайте, щоб він висох, це полегшить вашу роботу. А волоски можна прибирати звичайним будівельним ножем. Якщо ціна для вас не має значення, раджу придбати пензлик фірми "Anca", вистачить не на одну ванну. А якщо після роботи ви добре промиєте кисть 646 розчинником, то вона вам ще послужить.

Тепер переходимо до найголовнішого - до емалі, де купити, чим керуватися ?! За великим рахунком я ніколи не працював емаллю, купленої в магазині (тільки переробляв), але за чутками, якщо купувати в магазині, то тільки фінську "Тіккуріли". Від себе ж можу порадити дві фірми в місті "Еколор" і "Пальміру". Там можна придбати невеликий обсяг, ціна прийнятна, заодно, якщо вам потрібна кольорова ванна, там же придбаєте і колер. А в "Еколор" можна купити відразу кольорову емаль. Ще одна порада, якщо у вас ванна темного кольору, а ви хочете світлий, то двома шарами навряд чи обійдетеся. Доведеться чекати поки емаль встане, пройтися дрібною шкіркою вручну, видалити пил, знежирити і нанести третій слой.

Профессіонал може завдати третій шар відразу

Але ви поки таким не є, правда ?! І не забудьте купити хоча б літр 646 розчинника. Ще один нюанс. Зараз продають емаль двох видів: трьох добову і добову, що це означає. Висихають обидві за 24 години, але повна полімеризація перший настає через 72 години. Ось вона вам і потрібна. По перше, ви реально не зможете відпрацювати добової емаллю без будь якого досвіду, у других ця емаль хороша тим, що рівномірно лягає і зовнішній вигляд після неї навіть після роботи новачка радує око. І що важливо, їй можна працювати не поспішаючи, так як добового ви фізично не встигнете відпрацювати до того, як емаль застигне. Тепер будемо вважати, що у вас все на руках і переходимо до найцікавішого.

Так, трохи не забув сказати про те, що процес емалювання не тільки фізично далеко не легкий, але він ще й шкідливий для здоров'я майстра, а тому не забудьте придбати пристойний респіратор, а краще  купити (не смійтеся) протигаз , здоров'я дорожче.

 

Підготовка ванни

Приступаємо до ванни. Цілком можливо, що коли то її вже реставрували, але так як ви в цій справі повний нуль, змиріться з тим, що старе покриття потрібно буде видалити повністю, навіть якщо місцями воно ще й нічого. Будемо сподіватися, що свій творчий порив ви будете реалізовувати на старій, але не реставрується ванне. Для початку визначаємося з тріщинами, вони будуть на будь старої ванні, але справа в розмірах, якщо тріщини ширше, ніж 2-3 мм. раджу за шпаклювати. Для цього обробляємо їх наждаком, як би зачищаючи і одночасно розширюючи, але в межах розумного.

Потім ретельно прибираємо все сміття і знежирюємо розчинником, наносимо шпаклівку (інструкція додається) і поки вона буде висихати, а це 20-25 хвилин, готуємо ванну. Зачищати ванну зручніше зверху вниз, дно залишаємо на десерт. Крім того, що ви повинні прибрати з ванни іржу, грибок і так далі, ви не повинні пропустити ні шматочка поверхні, інакше це буде відразу ж слабким місцем. Все - ванна зачищена, повертаємося до за шпатлёванним місцям, якщо такі є.

Тут ніякої техніки, тільки ручками, спочатку шкурка по крупней, потім по дрібніше. Потрібний результат підготовки ванни визначається відразу ж, в будь-якому місці проводимо нігтем і якщо він не ковзає по поверхні, а як би чіпляється за ванну, ви домоглися потрібного результату. Тепер прибираємо все сміття, для більшого ефекту моєму ванну з "Пемолюкс", ретельно виполіскує, наостанок кілька хвилин поливаємо гарячою водою, максимально, що тече з вашого крана і витираємо насухо чистою х / б тканиною, підійде стара простирадло. Якщо вода була пристойною температури, ванна моментально висихає і залишається останній штрих - знежирення.

Знову беремо шматок чистої х / б ганчірки, згортаємо по зручніше і змочивши розчинником, обробляємо всю ванну. Так як при знежирюванні можуть залишитися і залишаються волоски від ганчірки буде потрібен пилосос без насадок, уважно пропилососити ванну і процес підготовки на цьому можна вважати завершеним.

Не забудьте, перед миттям ванни по можливості прибрати пил зі стін, з підлоги ... Все ви, звичайно, не приберете, але хоча б, що можна, інакше в процесі висихання сквозняком цей пил може надути у ванну і вона так там і залишиться. Починаємо підготовку емалі. Відразу зазначу, емалювання ванни проводять мінімум у два шари і якщо ви вирішили робити ванну білої, то раджу кожен шар розводити окремо, щоб не було осічки, а то розведете всю, а за часом виробити не встигнете і пиши пропало, складніше, якщо будете робити кольорове покриття, тут доведеться розводити емаль повністю, інакше з колір не угадаете.

Разводити зручніше в пластмасовому відерці (типу з під майонезу), природно воно має бути чистим. Ще знадобиться чиста паличка для размешіванія. Наливаемо у відерце емаль, додаємо необхідну кількість затверджувача, при необхідності колор і ретельно перемішуємо. Колор додавайте по чуть-чуть, краще зробити зайвий рух, ніж зіпсувати весь матеріал.

До складу можна додавати розчинник 646, але не більше 10%, такі речі пізнаються тільки досвідченим шляхом. Емаль повинна з легким зусиллям наноситься на ванну, ні в якому разі по ній не стікати і не стікати з кисті. Як тільки приготували емаль відразу ж приступайте до нанесення. Наносимо емаль по верхньому борту ванни, по всьому периметру, намагайтеся робити рівномірно. Потім переходимо до стінок. Широким мазком наносимо емаль від бортика до днища і цей мазок розтираємо горизонтальними рухами вправо / вліво. Не прагніть захопити широкий сектор, тихіше їдеш, далі будеш, нанесена емаль повинна бути добре розмазана по ванні а не так, що зафарбували місце і ладненько, робіть так, як ніби ви замилюєте емаль в ванну. Як ви підете за годинниковою стрілкою або проти, справа хазяйська, але от стінки пройдені.

 

Рівномірно розподіляємо емаль

Ту емаль, яка скупчилася на дні рівномірно розподіляємо. В ідеалі, на дні емалі буде не багато, тому не забувайте про пензлик і матеріал.Наносіть емаль на дно раджу короткими мазками від стінки на себе і назад, а потім розганяти поперечними рухами. Закінчуємо поступово звужуються круговими двіженіямі.Аккуратно проходимо нижній слив, в ідеалі він повинен бути чистим, емаль повинна бути тільки навколо слива, а не на нём.Но не треба переживати, якщо слив забрудниться емаллю-це нормально.Просто, коли робота буде закінчена, берете ганчірочку, змочуєте розчинником і акуратно протираєте, не залежно від того, що у вас стоїть: пластмаса або метал. Є можливість - злив краще зняти, коли прийде час митися - прикрутіть на место.

Якщо ви вклалися в 20-30 хвилин, то чесно можете перекурити хвилин десять, а потім взятися за другий шар. Але якщо ви витратили 50-60, а то й більше хвилин приступайте відразу і пам'ятайте розчинник вам допоможе, але це не панацея від усіх проблем при реставрації. Нанесення другого шару відрізняється від першого. Бортики в ванній покриваємо рухом кисті тільки в одну сторону, ніяких вправо / вліво. Стінки так само, наносимо мазок, розтираємо його горизонтальними рухами, але закінчуємо прямим рухом в одну сторону зверху вниз і так по всій поверхні. Дно проходимо круговими рухами, починаючи по великому колу поступово сходячи до центру ванни, при цьому рука повинна бути твердою, а емаль еластичною, щоб не залишалося смуг від кисті, після висихання на дні це видно в першу очередь.Еслі ви все пройшли, а у вас залишилося небагато емалі і сил, можна виконати так зване посилення дна. Так як у будь-якої ванни дно найслабше місце, тому що несе основне навантаження, зайвий шар не завадить. Залежно від того скільки емалі залишилося, її можна або просто вилити або нанести пензлем, а потім вирівняти тими ж круговими рухами. Якщо ви зробили все правильно, то через 2-3 хвилини на поверхні не повинно бути ні найменшого сліду від кисті.

 Зачекайте 5-10 хвилин і уважно огляньте всю ванну, чи немає де потьоків і якщо виявите, то поки ще можливо, приберіть. Після цього щільно закриваємо двері у ванну і відкриваємо через добу. Все емаль встала і ніякий пил їй не страшний, головне щоб до кінця полімеризації не потрапила вода.

Багато майстрів і я в їх числі, від гріха подалі завжди одягали цілий поліетиленовий пакет на кран, щоб ненароком навіть не капнуло. Криміналу в цьому не буде, а зовнішній вигляд постраждає. І, будь ласка, не забувайте респіратор, протигаз, рукавички - це не страшилка, а ваше здоров'я. Удачі Вам!

 

 Якщо щось піде не так звертайтеся, завжди допоможемо виправити ситуацію.

 

Коли ви будете наносити перший шар.

Трохи не забув, є ще одна маленька хитрість, коли ви будете наносити перший шар, то рух кистю вправо-вліво необхідні. Ви при цьому, як би замилюєте емаль в стару поверхню вашої ванни. Перший шар вважається ґрунтувальним. Але боронь вас бог робити так при покритті другого шару. Не буду вдаватися в подробиці, запам'ятайте тільки одне: другий шар, а при необхідності і третій, наносяться тільки в одному напрямку. Якщо у вас пішла кисть зліва направо або навпаки, в цьому напрямку ви повинні пройти всю ванну і якщо належить нанести третій шар, то наносити його потрібно в тому ж напрямку. Як результат - рівна гладка поверхня і так як це буде ваш перший досвід з реставрації ванн не поспішайте прибирати пензлик. З досвіду знаю, то можуть з'явитися потьоки, тому краще почекати 10-15 хвилин і уважно ще раз подивитися на свою творчість.

Якщо за цей час нічого не нахлинуло, можна сміливо мити руки, а якщо все ж, що то помітили, то набагато простіше прибрати відразу, ніж переробляти після того, як емаль "висохне".


(2016-04-15) -Статті
реставрована ванна ванна після реставрації ванна до і після реставрації
Найбільш популярні регіони:
Реставрація ванн Луцьк Реставрація ванн Рівне Реставрація ванн Івано-Франківськ Реставрація ванн Чернівці
Знижка на реставрацію